Not an issue for me as I WFH. All 3 meals are settled at home. A trip to NTUC costs about $20 and can last me for > 5days. A loaf of bread $4.10, eggs $6.80, veggies $3.80, bean curd $1.10, minc pork $2.50, mushroom $1.70. Complete meals with soup.
Not an issue for me as I WFH. All 3 meals are settled at home. A trip to NTUC costs about $20 and can last me for > 5days. A loaf of bread $4.10, eggs $6.80, veggies $3.80, bean curd $1.10, minc pork $2.50, mushroom $1.70. Complete meals with soup.
Comments